Ekolojik Web Telefon Bursa Halı Yıkama Whatsapp

Hakkımızda

Yıllardır, Güven ve Onurla Çalışıyoruz

Hakkımızda

1981’den bugüne süregelen hizmetlerimizin, her gün gelişerek gelecek kuşaklara aktarılması en büyük idealimizdir.

Önder Halı Yıkama Fabrikası 1981’de H. Abdurrazak ERSÖNMEZ tarafından Altıparmak Selimiye Mahallesinde 40 m² bir dükkanda faaliyete başlamış. 1985’te oğlu Bahattin ERSÖNMEZ‘in öğretmenlik sonrası katılımıyla Beşevler semtinde 250 m²lik atölyeye taşınarak gelişmenin ilk adımları atılmış ve günden güne artan talep karşısında arge çalışmalarına başlanmış, 1996 yılında yapılan Almanya gezisi Bahattin Bey’in işe bakış açısını değiştirmiş ve bu hizmetlere teknolojik yatırımlar gerektiğini görerek çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırmıştır. 1998’de NOSAB Dokumacılar Sitesinde 1000 m² lik alana taşınarak halı yıkama atölyesi gerçek anlamda fabrikasyona dönüştürülmüştür.

2005 yılında torun Hakkı ERSÖNMEZ’in de işe katılımıyla teknoloji alanında çalışmalara hız verilmiştir. 2006 yılında tam otomatik bilgisayarlı halı yıkama makinesi üretilmiş sektörde bir ilk gerçekleştirilmiştir. Şirket Müdürü Bahattin ERSÖNMEZ 2007 yılında da ülkemizdeki diğer halı yıkama firmalarıyla irtibata geçerek Türkiye genelinde işin ehli, gelişime açık, vizyon sahibi, profesyonel hizmet üreten meslektaşlarıyla beraber (PHTYD) Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği’ni kurarak halı yıkama hizmetlerinin kurumsal bir sektör olması yönünde öncülük etmiştir.

Şu anda firmamız; tam anlamıyla fabrikasyon bir halı yıkama hizmeti vermekte aynı zamanda sektörün ihtiyacı olan makine modellerini HAYIKAMA markasıyla üreterek yurtiçine ve yurtdışına satışlarını gerçekleştirmektedir. İşletmemiz bir okul gibi sektöre yeni girenlere teorik ve pratik eğitimler vererek halı yıkama hizmetinin profesyonelleşmesine katkıda bulunmaktadır.

İşletmemizde halı yıkamanın olmazsa olmazlarından olan toz alma üniteleri, manuel – hassas yıkama üniteleri, otomatik bantlı halı yıkama makine parkuru, halı sıkma santrifüjleri, toz ve güneşten korunaklı halı kurutma alanları, kış mevsiminde hava şartlarından etkilenmeyen fırınlı kurutma üniteleriyle teknolojik alt yapımız günümüz şartlarında en ileri düzeydedir.

Doğal kaynaklar (su, hava, çevre) bizlere geçmişimizden miras değil, geleceğimiz olan çocuklarımızın emanetidir. Bu inançla işletmemizde atık su arıtma tesisi, toz siklonları, bacasız kurutma fırınları, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen biyolojik ve ekolojik yıkama ürünleri kullanılmaktadır.

1981’den bugüne süregelen hizmetlerimizin, her gün gelişerek gelecek kuşaklara aktarılması en büyük idealimizdir.